Menu
Posiadamy oferty najlepszych
i najkorzystniejszych banków w Polsce.
Zadzwoń do naszego doradcy

KREDYTY DLA ROLNIKÓW

Wysokie kwoty kredytów
2019-02-11

Kredyty dla rolników a leasing rolniczy

Kredyty dla rolników, leasing operacyjny a finansowy

Różnice w rodzaju leasingu

Przy podejmowaniu decyzji przez rolnika, powinien on wziąć pod uwagę różnice między rodzajem tych produktów finansowych. Kluczową kwestią jest tu zwrócenie uwagi na to, kto nabywa własność maszyny, kto jest adresatem amortyzacji, kwestia kosztów przychodu rolnika, sposobu rozliczenia vat-u przez rolnika.

Aby ułatwić rolnikowi podjęcie decyzji, należy wyjaśnić podstawowe różnice tej odmiennej formy kredytów dla rolników. W obu rodzajach leasingu rolniczego właścicielem sprzętu jest firma leasingowa, z tym, że przy leasingu operacyjnym rolnik po
zakończeniu umowy leasingu może otrzymać gwarancję zakupu przedmiotu..W inny sposób reguluje to dla rolnika leasing finansowy, kiedy to rolnik z reguły staje się właścicielem przedmioty z chwilą zapłacenie ostatniej raty. Kolejną istotną dla rolnika różnicą, a całkowicie nie występującą kwestią w przypadku gotówkowych kredytów dla rolników, jest kwestia vat-u, a dokładniej jego wysokości. W przypadku finansowego rolnika obowiązuje niższy vat, natomiast operacyjnym jest wyższy. Zarówno ten pierwszy jak i dugi rodzaj leasingu ma swoje wady ale również posiada zalety.


Kredyty dla rolników – kredyt dla rolnika czy pożyczka leasingowa ?


Jednym z podstawowych warunków takiej pożyczki dla rolnika jest posiadanie zabezpieczenia, co warunkuje otrzymanie takiej formy finansowania przez rolnika. Takim zabezpieczeniem może być przykładowo zastaw rejestrowy maszyny, weksel wraz z deklaracją wekslową, cesja z ubezpieczenia na rzecz firmy leasingowej. Alternatywnym rozwiązaniem dla rolnika w odniesieniu do pożyczki leasingowej są tzw. kredyty dla rolników rozumiane jako zwykłe kredyty bankowe, które też maja swoje zalety. Do podstawowych zalet wspomnianych kredytów dla rolników jest to, że rolnik staje się właścicielem nabywanej maszyny już z chwilą jej kupna oraz ma pełną swobodę wyboru produktu gdyż kupie go za gotówkę. Decyzja rolnika czy skorzystać z leasingu czy też wybrać bankowe kredyty dla rolników zależy wyłącznie od samego rolnika.

Oferta w 30 minut

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz
724 466 784
T_PRODUCT_GO_TO_CART