Menu
Posiadamy oferty najlepszych
i najkorzystniejszych banków w Polsce.
Zadzwoń do naszego doradcy
2018-10-21

Kredyty dla rolników – kredyt konsolidacyjny dla rolnika


Czy opłaca się rolnikom brać taki kredyt?

Panuje ogólny pogląd, że tak. Przemawia za ty fakt, że kredytobiorca posiada wówczas jedną, niższą ratę zamiast kilku, co prowadzi do lepszej kontroli domowego budżetu. Pamiętajmy, że posiadanie kilku kredytów wiąże się dodatkowymi kosztami zawartymi w każdym z osobna kredycie. W przypadku konsolidacji, koszty jakie ponosi kredytobiorca w związku z jego zawarciem są kosztami jednorazowymi, które zazwyczaj są kredytowane. Banki, które udzielają kredytów rolniczych, bardzo często proponują rolnikom taką właśnie formę kredytu dla rolnika.

Kredyt dla rolnika - w formie konsolidacji

Mówiąc wprost, jest to kredyt, który rolnik będący kredytobiorcą musi w pewnej części przeznaczyć na określony cel zawarty w umowie kredytowej. Kredyt dla rolnika z określeniem celu konsolidacyjnego oznacza, że kredytobiorca musi jakąś część środków przeznaczyć na spłatę dotychczasowych zobowiązań. W przypadku rolniczego kredytu konsolidacyjnego, każdy rolnik powinien przed zaciągnięciem takiego kredytu, przeanalizować stopień i strukturę swojego zadłużenia i zdecydować które kredyty rolnicze skonsolidować a które nie i spłacać na dotychczasowych warunkach. Nie ma obowiązku konsolidacji wszystkich posiadanych zobowiązań.

Konsolidacyjny kredyt dla rolnika, po co ?

Bank, przyznając rolnikowi taki kredy, zamyka nim dotychczasowe kredyty w danych bankach.Warto zauważyć, że bank nie udziela klientowi żywej gotówki w celu samodzielnego zamknięcia jego zobowiązań, lecz robi to za niego. Po dokonaniu takiej czynności przez bank, rolnik płaci tylko jedną niższą ratę. Takie konsolidacyjne kredyty dla rolników mogą również polegać, w stosunku do poprzednich kredytów rolniczych przed całkowitą spłatą, na możliwości wydłużenia okresu
kredytowania. Taki konsolidacyjny kredyt rolniczy z wydłużonym okresem spłaty wiąże się jednak ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu.

Kredyty dla rolników w formie konsolidacji – zwróć uwagę na szczegóły

Bez względu jak je nazwiemy, czy to konsolidacyjne kredyty dla rolników, czy kredyty rolnicze na spłatę innych zobowiązań, we wszystkich każdy rolnik powinien zwrócić szczególną uwagę przynajmniej na niektóre elementy, zawarte w kredycie:

- czy taki kredyt wymaga dodatkowego zabezpieczenia
- Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania
- prowizję za udzielenie
- całkowita kwota do spłaty
- wysokość nowej raty


Kredyty dla rolnika w formie konsolidacji - podsumowanie

Kredyty dla rolników, w postaci konsolidacji to doskonały sposób na wprowadzenie przejrzystości w finansach danego gospodarstwa rolnego. Za taką właśnie postacią kredytu rolniczego przemawia szereg korzyści. Do najważniejszych z pewnością należą:

- maksymalna kwota kredytu niezabezpieczonego to aż 300 000 zł
- okres kredytowania do 144 miesięcy
- bez zabezpieczeń
- bez poręczycieli
- zastępujemy kilka rat jednąmożemy wydłużyć okres kredytowania


Kredyt dla rolnika – konsolidacja, uwagi końcowe

Warto również zauważyć, że konsolidacyjny kredyt dla rolnika to również możliwość otrzymania gotówki na dowolne cel. Takie kredyty rolnicze nie muszą wcale oznaczać, że wszystkie środki finansowe muszą być przeznaczone na spłatę posiadanych kredytów w innych bankach. Każdy rolnik, który zdecyduje się na taki kredyt rolniczy, musi dokonać dokładnej analizy swoich potrzeb i oczekiwań w stosunku do takiego produkt bankowego.W przypadku kredytów dla rolników w formie konsolidacji, do ich zaciągnięcia najczęściej wymagany jest standardowy zestaw dokumentów, taki jak przy gotówkowym kredycie rolniczym.

Oferta w 30 minut

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz
724 466 784
T_PRODUCT_GO_TO_CART