Menu
Posiadamy oferty najlepszych
i najkorzystniejszych banków w Polsce.
Zadzwoń do naszego doradcy
2018-10-15

Kredyty dla rolników – różnorodność ofert agro kredytów

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego przez rolnika zarówno prowadzącego małe jak i duże gospodarstwo rolne jest często kluczowym elementem warunkującym jego rozwój. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby decyzji nie podejmować zbyt pochopnie oraz zadać sobie pytanie jaka konkretnie kwota kredytu jest potrzebna i na jakich warunkach?

Każdy rolnik zaciągający kredyt rolniczy musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką wysokość raty miesięcznej będzie w stanie płacić i jaką wysokość kredytu udźwignie budżet jego gospodarstwa rolnego .

Pamiętaj, że każdy bank proponuję inne warunki a Twoim zadaniem jest wybór najkorzystniejszej oferty agro kredytu.Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne,pamiętaj, że banki obliczają zdolność kredytową biorąc pod uwagę nie tylko twój dochód z faktur sprzedażowych ale również dochód z hektara czy dotacji unijnych przyznawanych gospodarstwom rolnym.


Jaki mam wybór ?

Zadając sobie pytanie jaki kredyt dla rolnika mam wybrać, zapoznaj się ze szczegółami oferty wszystkich banków, które przedstawiają Tobie wstępną ofertę kredytową kredytu rolniczego.Do wyboru masz nie tylko różne koszty kredytu ale możesz również wybierać różną formę spłaty, gdyż niektóre banki proponują swym Klientom formę spłaty kredytu w dwojaki sposób.

Pierwsza to forma spłaty kredytu rolniczego w ratach równych, gdzie rata w każdym miesiącu ma taką samą wartość.

Druga forma to raty malejące, gdzie kapitał jest stały lecz z każdym miesiącem maleje wartość odsetek.

Rolnicy, prowadzący swoje gospodarstwa rolne, ze względu na specyfikę tej branży, powinni zwrócić szczególną uwagę na przedstawione warunki finansowe zaproponowane przez Bank w zakresie finansowania ich inwestycji jak również w szczegółowy sposób zapoznać się z przedstawionymi im kosztami takiej oferty


Kredyt dla rolnika - gotówkowy czy konsolidacyjny ?

Wśród różnych form finansowania gospodarstw rolnych, warto zauważyć, że banki oferują rolnikom nie tylko zwykły kredyt gotówkowy ale również kredyt konsolidacyjny który bardzo często daje również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki. Każdy gospodarz wnioskujący o produkt kredytowy, powinien dobrze się zastanowić nad możliwością wyboru takiej oferty kredytu rolniczego, który pozwala nie tylko uzyskać dodatkową gotówkę ale co również bardzo istotne, umożliwić obniżenie sumy spłacanych obecnie rat kredytów. Obecne kredyty dla rolników proponowane przez banki, bardzo zachęcają rolników swoją ofertą do skorzystania właśnie z takiej formy finansowania.

Powstaje bowiem pytanie czy opłaca się zaciągać nowy, kolejny produkt finansowy, skoro wraz z zaciągnięciem nowego rośnie ogólne zaangażowanie kredytowe, często prowadzące do utraty płynności finansowej gospodarstw rolnego a w konsekwencji do braku zdolności kredytowej? Zarówno na to jak i inne pytania każdy rolnik powinien odpowiedzieć sobie sam.


Rolniku … weź kredyt

Stwierdzenie to każdorazowo zależy od indywidualnej sytuacji finansowej danego gospodarstwa.Należy pamiętać, że długi należy spłacać a to z kolei powoduje często problemy różnego rodzaju zarówno te w sferze rodzinnej jak również zawodowej. Pamiętajmy, że ofertę kredytu podsiada każdy bank a więc jest w czym wybierać. Powinniśmy jednak każdą naszą decyzję dokładnie przeanalizować i przemyśleć, dokładnie określając nasz cel z zaciągnięciu kredytu oraz (co również bardzo istotne ) nasze możliwości finansowe czyli mówiąc inaczej , czy poradzimy sobie z jego spłatą i czy nie przerośnie to możliwości naszego budżetu. Wielokrotnie jest tak, że bez odpowiedniego finansowania rolnicy nie są w stanie poradzić sobie z chwilowym kryzysem i często uzyskanie kredytu jest dla nich jedynym rozwiązaniem na przetrwanie niekorzystnej sytuacji w ich gospodarstwie rolnym.

Oferta w 30 minut

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz
724 466 784
T_PRODUCT_GO_TO_CART