Menu
Posiadamy oferty najlepszych
i najkorzystniejszych banków w Polsce.
Zadzwoń do naszego doradcy

KREDYTY DLA ROLNIKÓW

Wysokie kwoty kredytów
2019-01-28

Leasing rolniczy

Leasing rolniczy a kredyty dla rolników

W każdym gospodarstwie rolnym przychodzi taki moment, w którym zachodzi potrzeba zakupu lub wymiany maszyn lub urządzeń rolniczych. Wraz z potrzebą pojawia się pytanie : czy korzystniej lub prościej będzie wziąć rolnikowi tzw. kredyt dla rolnika na dowolny cel, czy lepszym rozwiązaniem będzie leasing na zakup maszyn. Kredyty dla rolników na dowolny cel również umożliwiają dokonanie takiego zakupu, jednak leasing rolniczy ma inną specyfikę. Na szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, iż w przypadku leasingu rolniczego jednym z kluczowych argumentów jest łatwość jego otrzymania oraz fakt, że opłaty z nim związane są odpowiednio dobrane do możliwości kredytowych danego rolnika. Jedną z możliwości finansowania maszyn rolniczych jest zwykły kredyt gotówkowy, który od razu zapewnia prawo własności maszyn lub urządzeń jak również swobodę w dalszym ich rozporządzaniu. Leasing rolniczy od pewnego czasu wciąż zyskuje na popularności wobec tego można traktować go jako korzystną formę finansowania. Należy jednak pamiętać, że leasing rolniczy jest tylko jedną z wielu możliwości finansowania potrzeb rolniczych.


Leasing rolniczy – różnorodność parametrów

Warto zauważyć, że tyle ile jest banków, tyle jest ofert kredytowych. Zarówno w przypadku kredytów dla rolników jak również innych kredytów, podczas wyboru odpowiedniej oferty przez rolnika, powinien zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze parametry kredytu lub leasingu rolniczego, a więc :

oprocentowanie ( stałe lub zmienne )
możliwość dostosowania harmonogramu spłat do okresów wegetacyjnych
możliwość skorzystania z karencji
rodzaj zabezpieczenia kredytu
wysokość prowizji
inne opłaty


Reasumując, decyzja o wyborze leasingu rolniczego lub innej formy finansowania np. w formie
zwykłego gotówkowego kredytu dla rolnika- każdorazowo musi być poparta analizą opłacalności dla danego gospodarstwa rolnego.

Oferta w 30 minut

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz
724 466 784
T_PRODUCT_GO_TO_CART