Menu
Posiadamy oferty najlepszych
i najkorzystniejszych banków w Polsce.
Zadzwoń do naszego doradcy
2018-10-08

Rolniku, jaki rodzaj kredytu rolniczego potrzebujesz?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie należy do łatwych zajęć. Bardzo często bywa tak, że jak w każdej branży, są lepsze i gorsze okresy. Nawet tylko okresowe problemy w gospodarstwie, mogą doprowadzić do znaczącego pogorszenia sytuacji finansowej rolnika. W takich sytuacjach rolnik, potrzebując dodatkowej gotówki zwraca się do banku po kredyt dla rolnika.

Kredyty dla rolników mają różne formy, w zależności od potrzeb osoby zaciągającej kredyt. Wśród kredytów rolniczych są kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, na zakup ziemi i inne. Każdorazowo, o wyborze rodzaju takiego kredytu rolniczego decyduje sam kredytobiorca.

Jeżeli potrzebna jest dodatkowa gotówka, dedykowane są kredyty gotówkowe dla rolników z przeznaczeniem na dowolny cel. Bardzo często jest tak, że prowadząc gospodarstwo rolne  potrzebne jest finansowanie , które umożliwia dalsze funkcjonowanie gospodarstwa rolnego a więc kredyty rolnicze zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych lub modernizację starych.

Głównym składnikiem gospodarstwa rolnego zajmującego się hodowlą, są zwierzęta. Zakup zwierząt wiąże się najczęściej ze sporym wydatkiem. Pomocny jest tu kredyt na zakup zwierząt z przeznaczeniem na tę właśnie inwestycję.

Kredyty dla rolników to również szeroka oferta kredytów hipotecznych, które umożliwiają nie tylko zakup ziemi a więc powiększenie ilości posiadanych hektarów, ale również wybudowanie budynków inwentarskich jak również ich modernizację w razie takiej konieczności.


Przeznaczenie kredytów dla rolników


Rolnik, zaciągający kredyt rolniczy robi to w określonym celu. Takim celem jest nie zawsze przetrwanie w w gorszym okresie ale często inwestycja w swoje gospodarstwo w celu maksymalizacji zysków. Im lepiej i sprawniej funkcjonujące gospodarstwo, tym lepiej radzące sobie w trudnej sytuacji oraz tym bardziej przynoszące zyski. Kredyt dla rolnika powinien być przede wszystkim narzędziem, pomagającym realizacji powyższego celu.


Kredyt dla rolnika – korzystaj rozsądnie


Finansowanie rolnictwa w formie agro kredytów, kredytów dla rolników to doskonały sposób nie tylko na funkcjonowanie w trudnych okresach ale również na poprawienie sytuacji finansowej w gospodarstwach rolnych. Umiejętne i rozsądne wykorzystanie kredytu rolniczego może okazać się kluczem do sukcesu i mimo poniesionych sporych nakładów, być bardzo dochodowe. Wszystkie formy kredytów dla rolników ,gotówkowe, inwestycyjne i wiele innych powinny być narzędziem prowadzącym do tego właśnie celu a nasze profesjonalne doradztwo powinno Tobie w tym pomóc

Oferta w 30 minut

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz
724 466 784
T_PRODUCT_GO_TO_CART